Solární energie pro Afriku: Spolupráce s Dr. Sekou Koureissy Condém

14. 7. 2023

Dne 13. července 2023 jsme měli tu čest vést jednání s významnou politickou osobností Guiney, Dr. Sekou Koureissy Condém, bývalým ministrem obrany, současným poslancem a potenciálním kandidátem na prezidentský post v roce 2025 a jeho ženou Džamilou Conde. Cílem setkání bylo prodiskutovat potenciální spolupráci a možnosti uplatnění naší Modulárně mobilní solární elektrárny s bateriovým úložištěm v Guinei a dalších afrických zemích.

Dr. Conde ocenil naši technologii jako geniální řešení, které by mohlo výrazně přispět k rozvoji obnovitelných zdrojů energie v jeho domovské zemi. Prohlásil, že naše solární elektrárna může být klíčovým prvkem pro naplnění energetických potřeb a snížení energetické chudoby v mnoha afrických zemích.

Solární energie pro Afriku: Spolupráce s Dr. Sekou Koureissy Condém

Solární energie pro Afriku: Spolupráce s Dr. Sekou Koureissy Condém

V rámci našeho dialogu jsme také představili možnost integrace naší technologie získávání vody ze vzduchu. Toto řešení, které je schopno zlepšit přístup k pitné vodě v regionech s omezenými zdroji, se setkalo s velkým zájmem Dr. Condého. Zdálo se, že tento inovativní koncept se mu velice líbil.

Naše setkání s Dr. Condéem bylo nejen příležitostí k prezentaci našich technologií, ale také k navázání významných vztahů, které by mohly přinést dlouhodobé přínosy pro obě strany a prospěch pro lidi v Africe. Těšíme se na další možnosti spolupráce a konkrétní realizaci našich projektů v Guinei a dalších afrických zemích.