Konference solární energie a akumulace v ČR 2023

1. 6. 2023

Dne 30. května 2023 jsme se zúčastnili sedmého ročníku největší české konference zaměřené na solární energetiku a akumulaci, která se konala v O2 Univerzum v Praze. Tato událost je důležitým milníkem v našem kalendáři, kdy se setkáváme s odborníky, podnikateli a rozhodovacími orgány z energetického sektoru.

KONFERENCE SOLÁRNÍ ENERGIE A AKUMULACE V ČR 2023 O2 UNIVERZUM PRAHA

KONFERENCE SOLÁRNÍ ENERGIE A AKUMULACE V ČR 2023 O2 UNIVERZUM PRAHA

V současné době prožívá solární energetika v České republice obnovený růst. Sluneční energie je nyní klíčovým řešením pro desetitisíce domácností a firem, které se snaží čelit rostoucím cenám energie, a zároveň je pro velké investory atraktivní příležitostí. Stát také oceňuje její potenciál jako nástroj pro snížení surovinové závislosti na Rusku.

Na konferenci jsme diskutovali o očekávaných legislativních novinkách, které usnadňují budování nových elektráren a podporují vznik energetických komunit, sdílení elektřiny a rozšiřování fotovoltaiky na střechy bytových domů. Také jsme se podívali na vliv současné situace v energetice na nové projekty a budoucí smlouvy PPA. Nové trendy v oblasti akumulace a agrovoltaiky byly také na pořadu dne, stejně jako technické aspekty, jako je kvalita instalací, připojování do sítě, protipožární ochrana a měření po fázích.

Celkově to byla cenná příležitost slyšet z první ruky o nových trendech a inovacích, výzvách a příležitostech v oblasti solární energie a akumulace. Jsme vděčni za tuto příležitost a těšíme se na další ročník!